مترو اترنت استان كرمان آماده بهره برداری

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس علی حکیم جوادی، در مراسم معارفه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: وزارت ارتباطات طی سال های گذشته و به منظور توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان کرمان ۱۲۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری کرده که شبکه مترو اترنت کرمان یکی از این پروژه ها محسوب می شود

وی افزود: آماده شدن طرح جامع فناوری اطلاعات استان با حمایت وزارت ارتباطات یکی دیگر از این پروژه ها محسوب می شود که امیدواریم بر اساس آن و تا پایان سال جاری بیش از ۴۰۰ خدمت الکترونیکی به مردم ارائه شود.

4207_orig

معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: امسال یکی از برنامه های اصلی سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه حمایت از توسعه فناوری اطلاعات در استان ها، الکترونیکی کردن خدمات و پیاده سازی طرح های ایجاد امنیت در فضای مجازی خواهد بود.

وی ادامه داد: مسوولان در سطح استان می توانند از حداکثر توان بخش خصوصی، دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان فعال در استان کرمان، برای توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده کنند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این مطلب که با توجه به زیرساخت های موجود در سطح استان، بخش عمده ای از شبکه ملی اطلاعات می تواند به صورت پایلوت در کرمان اجرایی شود گفت: تجهیزات دیتا سنتر استان تامین شده و به زوردی نصب خواهد شد تا در کنار دیگر امکانات زیرساختی موجود در استان، زمینه ارائه سرویس و خدمات در قالب این شبکه فراهم شود.

وی در خصوص اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان نیز اظهار داشت: پس اجرایی شدن بزرگترین خصوصی سازی در کشور که همان واگذاری شرکت مخابرات به بخش خصوصی بود، وزارت ارتباطات به منظور تعیین نماینده حاکمیت در استان ها، اقدام به ایجاد و راه اندازی دفاتر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح کشور کرد.

وی با بیان این مطلب که اداره کل ارتباطات استان کرمان، شانزدهمین اداره کل است که مورد بهره برداری قرار می گیرد تصریح کرد: امیدواریم این اداره کل از با همکاری همه بخش ها و از طریق ارتباط مستقیمی که با تمامی سازمان ها و شرکت های تابعه دارد بتواند در جهت اهداف متعالی استان موثر باشد.

این گزارش حاکی است، در این مراسم که با حضور استاندار استان کرمان، معاونان و مدیران عالی استان و همچنین تعدادی از مدیران ارشد وزارت ارتباطات برگزار شد، حکم مسوولیت مهندس الهامی به عنوان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان از سوی مهندس حکیم جوادی به عنوان نماینده وزیر ارتباطات به وی اعطاء شده و ساختمان اراده کل با حضور استاندار و معاون وزیر ارتباطات به بهره برداری رسید.
منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران

گیلاس رایانه دارای پروانه isp به شماره 130-29-11 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
نماینده رسمی شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات داری مجوز PAP به شماره 3101216727 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
برخی از همکاران
  • download22
  • Untitled-2